NASI UCZNIOWIE NA UNIWERSYTECIE

Dwukrotnie, w listopadzie i w grudniu w Katedrze Fizyki i Biofizyki nasi uczniowie kierunków weterynaryjnych w ramach projektu „Mistrzowie Eksperymentu” wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach!

Uczestnicy wzięli udział w dwóch wyjątkowych warsztatach:

🔬 Diagnosta laboratoryjny – gdzie pracowali z mikroskopami, wirówką i automatycznym licznikiem komórek, poznawali morfologię krwi i samodzielnie analizowali przygotowane przez prowadzących preparaty.

🧪 Od lipidu do liposomu – podczas których tworzyli modelowe błony komórkowe, formowali liposomy i badali je przy użyciu spektrometrów.

Uczniowie pracowali w nowoczesnej pracowni dydaktyczno-naukowej, gdzie po raz kolejny udowodnili, że nauka to fascynująca przygoda, gdy można jej dotknąć, zobaczyć i samodzielnie doświadczyć.

Po warsztatach, dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału Weterynarii, uczniowie mieli okazję zobaczyć Wydział Weterynarii.