W dniu 15 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy 2 Technikum Weterynaryjnego wzięli udział w wycieczce zawodowej do Papugarni w Karpaczu.
Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez Panią Pamelę Batek, poświęconym różnorodności gatunków papug, ich wymaganiom żywieniowym oraz zachowaniom (behawiorowi). Szczególną uwagę zwrócono na potrzeby środowiskowe tych ptaków oraz zasady prawidłowej opieki nad nimi.
Kolejnym elementem wycieczki były warsztaty praktyczne, w trakcie których uczniowie samodzielnie wykonywali żerowiska dla papug. Wyjazd był również okazją do bezpośredniego kontaktu z ptakami,lepszemu poznaniu ich zachowań oraz integracji uczniów.
Wycieczka stanowiła cenne uzupełnienie wiedzy zdobywanej podczas zajęć oraz umożliwiła rozwijanie umiejętności praktycznych.












