Lekcja edukacji obywatelskiej w Urzędzie Miasta

Jak działa Urząd Miasta? Czym różni się miasto na prawach powiatu od zwykłego miasta lub gminy? Skąd Miasto bierze pieniądze i w jaki sposób realizowane są miejskie inwestycje? Jak miasto przyciąga nowych inwestorów? Jak Miasto finansuje działalność w sytuacjach kryzysowych?

Na te i inne pytania uczniów klasy IV TW odpowiadał Pan Andrzej Marchowski, pracownik Urzędu Miasta i radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, który oprowadził młodych ludzi po jeleniogórskim Ratuszu.Młodzież miała okazję poznać jak zorganizowanych jest Urząd Miasta i czym zajmują się poszczególne wydziały oraz poznać pracę urzędników a także spotkać się z Dyrektorem Departamentu Prezydenta Panem Jerzy Zębik oraz Sekretarzem Miasta Panem Danielem Lepieszo, którzy w imieniu Pana Prezydenta przywitali naszych uczniów i towarzyszące im Panią Dyrektor Agnieszkę Samerdak oraz Panią Jolantę Mozolewską-Zwatrzko. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć salę ślubów oraz zasiąść w sali rajców.

To były super spędzone dwie godziny. Przybliżyły one młodym ludziom sposób i zakres działania Urzędu Miasta Jelenia Góra,pozwoliły zapoznać się z funkcjonowaniem lokalnych władz oraz zrozumieć jak podejmowane są decyzje wpływające na ich bezpośrednie otoczenie.