Pełen atrakcji dzień otwartych dni

Za nami Dzień Otwartych Drzwi – ale się działo! 🎉🏫🔥🎊

25 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie, mury naszej szkoły 🏫 wypełniły się energią, uśmiechami i licznie przybyłymi gośćmi – przyszłymi absolwentami szkół podstawowych wraz z rodzicami.

Gospodarzami dnia byli nasi niezawodni uczniowie, którzy w roli przewodników oprowadzali odwiedzających po zakamarkach szkoły i bursy. Ósmoklasiści mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak wygląda nauka 📖🧠 na poszczególnych kierunkach, zajrzeć do pracowni,poznać warunki mieszkaniowe w bursie i poczuć jedyny w swoim rodzaju klimat naszej społeczności.

Zadbaliśmy o to, by nikt nie wyszedł od nas głodny ani znudzony, bo tradycyjnie ten dzień w naszej szkole to nie sucha prezentacja a piknik edukacyjny, w trakcie którego można skonsumować grillowane kiełbaski, tosty oraz słodkie wypieki powstające na bieżąco w trakcie warsztatów prowadzonych w pracowni gastronomicznej.

Gry,zabawy,warsztaty i inne formy aktywności pozwoliły sprawdzić swoje umiejętności w luźnej, radosnej atmosferze. Największym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta,które zawsze towarzyszą nam w tym wydarzeniu,jak na Technikum Weterynarii przystało. Goście nie tylko mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi anatomii naszych braci mniejszych ale także nauczyć się resustytacji psa. Dla zainteresowanych Technikum Architektury Krajobrazu i Arborystyki przygotowaliśmy warsztaty, w trakcie których można było zaprojektować przestrzeń na ruchomej makiecie lub przy komputerze z użyciem dedykowanego programu. Na miłośników leśnictwa czekał pokaz narzędzi wykorzystywanych w pracach leśnych oraz prezentacja praktycznego użycia narzędzi pomiarowych używanych w leśnictwie. Nie zabrakło także ciekawostek z zakresu łowiectwa. Odbyły się także warsztaty dotyczące rozpoznawania zabezpieczeń banknotów pieniężnych w różnych walutach,które nie tylko zainteresowały młodzież ale także ich opiekunów. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w pasiekę, gdzie można było zaznajomić się z arkanami pszczelarstwa. W prawdzie nie było pszczółek ale już pyszny miodek tak…😋

Nasi goście mogli również popróbować swoich sił w strzelnictwie laserowym oraz w jeździe konnej. Dyrekcja, nasi nauczyciele i uczniowie odpowiedzieli na setki pytań ❓💡 dotyczących rekrutacji, wymagań i zawodów, w jakich kształcimy przyszłych techników. Dopisała pogoda dopisali goście i fantastyczna atmosfera, która nie tylko od święta ale i na co dzień jest wszechobecna w naszej placówce.