24 kwietnia 2026 roku uczniowie klas maturalnych po raz ostatni usłyszeli szkolny dzwonek w murach Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze!
W szkolnych murach po raz ostatni zgromadzili się tegoroczni absolwenci, by symbolicznie zakończyć jeden z najważniejszych etapów swojego życia,którym towarzyszyli rodzice, uczniowie młodszych klas,nauczyciele i pracownicy szkoły oraz goście. Wydarzenie było okazją do podsumowań, wspomnień oraz złożenia życzeń powodzenia przed zbliżającymi się egzaminami. Pani Dyrektor Agnieszka Samerdak w swoim przemówieniu zwróciła się bezpośrednio do absolwentów, podkreślając wagę chwili i nadchodzących wyzwań. Ten dzisiejszy dzień to nie tylko symboliczne zakończenie szkolnej drogi, ale także początek nowego etapu – dorosłości, pełnej wyzwań i możliwości, nadziei i gotowości na przyszłość. Przybyli na uroczystość goście Pani Anna Bałkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Miasta oraz Pan Cezary Korba Koordynator ds. Sieci Partnerskiej w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze,złożyli absolwentom gratulacje z okazji ukończenia nauki na etapie szkoły średniej, życząc im powodzenia w realizacji zamierzonych celów i pasji. W dalszej części uroczystości głos zabrali sami maturzyści. W imieniu swoich roczników złożyli podziękowania dyrekcji, swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas, stworzenie warunków do nauki i wsparcie na każdym etapie edukacji. Po przemówieniach przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną część uroczystości, związaną z wręczaniem najlepszym uczniom świadectw ukończenia szkoły, nagród za osiągnięcia i wyróżnień za zaangażowanie w szkolne życie. Na zakończenie młodsi uczniowie pożegnali absolwentów częścią artystyczną. Wybrzmiał ostatni,dla tegorocznych abiturientów, dzwonek po czym nastąpiły ostatnie spotkania klasowe wraz z wychowawcami.
Drodzy Absolwenci!
Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po wiedzę i dojrzałość. Dziś pozostaje nam już tylko
życzyć Wam wszystkim abyście w przyszłości mogli się jak najpełniej realizować i mamy nadzieję, że wspólnie spędzone lata dały Wam rzetelne wsparcie i wiedzę, które wykorzystacie na drodze swojej samorealizacji.
Przed Wami ostatnia prosta przygotowań. Czas trudny, pełen emocji, ale niezwykle ważny. Życzymy powodzenia na maturach i w dorosłym życiu.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()



























