DZIAŁO SIĘ U NAS NA DNIU OTWARTYM

20 kwietnia dożo się u nas działo. Nasz Dzień otwarty uświetnił występ grupy Odgłosy Kniei – Zespół Muzyki Łowieckiej i Leśnej z naszą utalentowaną uczennicą, Zosią Jędrzejowską, który choć na chwilę pomógł nam zapomnieć o niesprzyjającej pogodzie. Podwórze szkolne, w strugach deszczu, tętniło odgłosami kopyt Zefira i Chiki z Ranczo Lawenda, które ujeżdżali nasi uczniowie i goście. W powietrzu unosił się zapach grillowanych kiełbasek. Nie zabrakło przedstawicieli zaprzyjaźnionej ze szkołą Farma Fundacji Ośla Dolina, którzy opowiadali o specyfice swojej działalności (onoterapia, dziedzina zooterapii, w której terapeutami są osiołki) i zwierzętach, które uratowali. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu w szkole miała miejsce wystawa anatomiczna, a także wystawa zwierząt towarzyszących – owadów, gadów, płazów, gryzoni i ptaków, które przynieśli nasi uczniowie. Odbyły się również: pokaz zabezpieczeń banknotów, pokaz treningu 6-letniego wałacha oraz pokaz instruktażowy resuscytacji psa. Nasi goście ze szkół podstawowych nie tylko zwiedzali szkolę ale także mieli możliwość zapoznania się z nauczycielami i pogłębić wiedze na temat kierunków kształcenia w naszej szkole. Nasi młodzi goście mogli uczestniczyć w przygotowanej przez nas „Grze terenowej”, która ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne zorganizowana była w budynku szkoły,rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej oraz warsztatach kulinarnych w pracowni gastronomicznej. Prawdziwymi gwiazdami wydarzenia okazali się sunia Nutka, uratowana przez „Oślą Dolinę” i kuc Budyń, którzy skradli serca wszystkich obecnych w tym dniu w naszych gościnnych progach.

438915326_1595424384624659_5304887361720675971_n