Jak stać się atrakcyjnym na ryku pracy?

Wiek licealny jest etapem w życiu młodego człowieka, w którym musi się on zacząć mierzyć z problemami typowymi dla osób dorosłych. Jednym z wyzwań dorosłego życia jest zdobycie pracy. Rynek pracy staje się coraz bardziej dynamiczny, więc umiejętności dobrego zaprezentowania się przed potencjalnym pracodawcą jest potrzebna młodym ludziom zarówno na początku ich ścieżki zawodowej, jak i w jej trakcie.

Na zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela BZ WBK uczniowie doskonalili: sporządzanie CV oraz listu motywacyjnego, samodzielnie przygotowywali swoje dokumenty aplikacyjne według ogólnych wytycznych. Poznali przebieg typowej rozmowy rekrutacyjnej oraz dowiedzieli się jak należy się przygotować do takiej rozmowy.

Zajęcia odbyły się w dniach 19 i 24 października 2017 na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości w klasach drugich.

Jolanta Mozolewska-Zwatrzko