Konkurs!

Już wkrótce będziemy obchodzili niezwykle ważną rocznicę – 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji proponujemy konkurs – właściwie kilka – który będzie z tym fantastycznym wydarzeniem związany.
WSZYSTKIE TALENTY DLA POLSKI!

Dla utalentowanych literacko:
Opowiadanie realistyczne – Spotkałem szczęśliwego Polaka – bohaterem opowiadania ma być postać fikcyjna lub historyczna, ktoś, kto był świadkiem odzyskania niepodległości, żył w czasie, gdy się to stało. Jury będzie brało pod uwagę prawdziwość faktów lub postaci historycznych! Objętość – 3 do 5 stron A4.
Opowiadanie z gatunku fantastyki na temat „Niepodległość niejedno ma imię” – tematyka opowiadania ma nawiązywać do szeroko rozumianego pojęcia niepodległości, patriotyzmu, wolności. Objętość – 3 do 5 stron A4.
Wiersz, którego tematem będzie Polska, wolność, niepodległość. Polska dawna lub polska współczesna, to, co dla Autora ważne, co związane z Ojczyzną (nie musi być historia, nie musi być walka i bohaterstwo, może być codzienna, zwyczajna, ale niepodległa Polska).
Dla utalentowanych plastycznie:
Praca plastyczna – technika dowolna – której tematem będzie Polska. To, co dla Autora w niej najciekawsze – najpiękniejsze lub najbrzydsze, najciekawsze lub do zmiany. To, co sprawia, że jest mu bliska.
Fotografia – „A to Polska właśnie…” – ciekawe miejsce, które kojarzy się Autorowi
z Ojczyzną, może ludzie, może zdarzenie…
Termin składania prac: 5 listopada 2018
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 9 listopada

Prace przyjmują: p. M. Owsiana-Czepiel i p. A. Ziętek – Furman (p. bibliotekarka)