NA KRAŃCACH ZIEMI

Sukcesy naszych uczniów zawsze napawają nas dumą. Ich osiągnięcia są miarą poziomu naszego kształcenia i pasji, z jaką podchodzimy do naszej pracy ale także pasji, jaką staramy się każdego dnia zaszczepiać w naszych uczniach. 25 kwietnia 2024r. uczennica IV klasy Technikum Leśnego – Patrycja Kuczyńska wzięła udział w półfinale XXV Ogólnopolskiego Konkursu „Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, przebiegającym w tym roku pod hasłem „Na krańcach Ziemi” a organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny- Państwowy Instytut Badawczy. Półfinał dla uczestników Konkursu z Dolnego Śląska odbył się w Oddziale Dolnośląskim PIG-PIB we Wrocławiu.

Patrycja zakwalifikowała się do Konkursu pisząc esej pt. „Homo naledi- odkrycie poszerzające granice naszej wyobraźni” o odkryciu w jaskini w Republice Południowej Afryki szczątków prehistorycznych człowiekowatych.

Uczestnicy półfinału pisali test złożony z trzydziestu pytań.

Patrycja awansowała do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu br. Dziś gratulujemy i mocno kibicujemy Patrycji ale też równie mocno ściskamy kciuki za ucznia klasy 3 TLP Filipa Lasotę,który zakwalifikował się do II etapu Konkursu o Drewnie.