Obchody Dnia Niepodległosci w naszej szkole

Dzisiaj o godzinie 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu” nasi uczniowie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, po którym odbyła się Akademia z okazji Święta Niepodległości. Organizatorzy apelu wykorzystali ten moment, aby skłonić nas do przemyśleń i refleksji nad naszą polskością, przypomnieli, że to my – obywatele mamy swój udział w tworzeniu naszego państwa, które powinniśmy czcić i szanować, tak jak pamięć o naszych przodkach. Swym czynnym uczestnictwem w apelu zaszczycił nas Pan Dyrektor Paweł Dernoga akompaniując na gitarze uczniom klas drugich, którzy odśpiewali pieść żołnierską „Białe róże” („Rozkwitały pąki białych róż”). Było dzisiaj wyniośle, ale zarazem bardzo ciepło i serdecznie😊. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za jego wkład w tę uroczystość, wszystkim nauczycielom i naszym uczniom – byliście wspaniali!