„Poznaj swoje prawa w pracy” we Wrocławiu

Co to jest czas pracy, w jakim wymiarze udzielany jest urlop ojcowski, czy też kto ponosi koszty badań profilaktycznych? To zaledwie trzy spośród 35 pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy finału regionalnego Olimpiady „Poznaj swoje prawa w pracy” który odbył się 9 marca we Wrocławiu

. Na rozwiązanie testu pytań dotyczących prawa pracy oraz zagadnień BHP uczniowie mieli dokładnie 40 minut, choć trzeba przyznać że w tym roku wszyscy oddali karty odpowiedzi przed czasem.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2TL: Alina Kyrychenko i Adrian Koza pod kierunkiem pani Jolanty Mozolewskiej-Zwatrzko.

Do etapu ogólnopolskiego mogło zakwalifikować się tylko trzy osoby. Niestety tym razem naszym uczniom zabrakło szczęścia – uplasowali się w połowie stawki, co należy uznać za ich osobisty sukces. Za osiągnięte wyniki i wkład pracy otrzymali nagrody i dyplomy oraz niespodziankę na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości.

Jolanta Mozolewska-Zwatrzko