Relacja uczennicy ze zwiedzania Ostrowa Tumskiego oraz wystawy „Body Worlds & The Cycle of Life ’’ w galerii Magnolia.

Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu. W drodze na Ostrów, pani Jaskulska poczęstowała wszystkich uczestników żelkami, które na chwile zabiły uczucie głodu. Po wyjściu z autobusu zwiedziliśmy kościół Najświętszej Marii Panny na Piasku. W niezwykle strzelistej świątyni zdumiały nas kolorowe i barwne witraże. W nawie głównej dominowały kolory czerwone,  a w bocznych – zielone i błękitne.
Do Katedry św. Jana Chrzciciela szliśmy przez most Tumski, nazywany także mostem zakochanych, gdzie były przypięte kłódki  osób, które przysięgały sobie miłość. Idąc, wiele osób zostawało w tyle przyglądając się czy przypadkiem gdzieś nie znajduje się ich imię. W mrocznej Katedrze (podobnie jak kościół Najświętszej Marii Panny odbudowanej z gruzów po II wojnie) szczególną naszą uwagę zwróciły całkiem inne, ale tez kolorowe piękne rzeźby, sarkofagi, płonące świece wotywne przed krucyfiksem.
Potem wyruszyliśmy do „Magnolii” na wystawę dotyczącą anatomii człowieka. Po wejściu na salę naszym oczom ukazało się wiele ekspozycji, które przedstawiały poszczególne części ciała oraz ich choroby i nieprawidłowości. Jednak największą uwagę zwracały postacie ludzkie, z ukazanymi mięśniami i narządami, które pochodziły od prawdziwych  ludzi (wyrazili oni zgodę na wykorzystanie swych ciał po śmierci w celu badań naukowych). Postaciom można było się dokładnie przyjrzeć i przeczytać opisy zamieszczone poniżej. Było także stanowisko do mierzenia ciśnienia, mające wielu chętnych.
Po obejrzeniu wystawy mogliśmy pozwiedzać na własną rękę galerię.   Wiele osób poszło coś zjeść, żeby przypadkiem nie paść z głodu w drodze powrotnej. Inni oglądali sklepy i przechadzali się po cukierniach, kawiarniach i punktach odzieżowych.
Doczekawszy się spóźnialskich, około godz. 14:00 wyruszyliśmy  do Jeleniej Góry.
To był dobry, bogaty we wrażenia dzień – a do tego wolny od szkoły! Mamy nadzieję na szybką powtórkę !

Milena Gładysz, 2 WZ