Sukces Naszej koleżanki!

Autorski przepis nauczycielki przedmiotów gastronomicznych Pani Elżbiety Owczarek na danie główne z wykorzystaniem kurczaka zagrodowego i dyni znalazł się w grupie 12 najciekawszych przepisów z całej Polski. Tym samym zapewnił naszej szkole uczestnictwo w projekcie „Gotuj lokalnie”. Drugi etap tego projektu to warsztaty kulinarne dla nauczycieli zakwalifikowanych do projektu, które odbędą się w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka w Warszawie. Kolejnym etapem projektu będą warsztaty kulinarne w szkole, które odbędą się w listopadzie b.r. Do uczestnictwa w warsztatach zostanie zaproszonych 14 uczniów z klas o profilu gastronomicznym. Warsztaty te będą przygotowaniem uczniów do ostatniego etapu projektu, tzn. uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Gotuj lokalnie”. Pani Elu – gratulujemy kreatywności i już dziś cieszymy się na kolejne etapy konkursu