Bezpłatna opieka stomatologiczna

SZANOWNI PAŃSTWO,
W ZWIĄZKU Z UTWORZENIEM MOBILNEGO PUNKTU STOMATOLOGICZNEGO INFORMUJĘ O MOŻLIWOŚCI BEZPŁATNEJ OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. PROCEDURY NIE SĄ SKOMPLIOKOWANE, ALE NALEŻY PODJĄĆ DECYZJĘ W MIARĘ SZYBKO (DO KOŃCA LUTEGO 2022R.), DLATEGO PROSZE O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIZSZĄ PROCEDURĄ.

Porozumienie dotyczące świadczeń dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia podpisane zostało przez Miasto Jelenia Góra z firmą DirectMedic sp.z o.o. we Wrocławiu. Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje.

 1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?
  Wystarczy podpisać druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub do sekretariatu szkoły DO KOŃCA LUTEGO 2022r. Druk dostępny jest w sekretariacie szkoły i będzie dostępny od przyszłego tygodnia na stronie internetowej szkoły.

Dopiero po zebraniu Oświadczeń będziemy mogli ustalać możliwe daty przyjazdu Dentobusu.

 1. ILE TO KOSZTUJE?
  NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
 2. CZY WARTO?
  Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.
  Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.
  Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.
 3. CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia?
  Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.
 4. CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?
  W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.
 5. CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNACJI LECZENIA?
  NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).
  Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Więcej informacji o nas na: www.directmedic.pl.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Dernoga
Dyrekotr ZSPUiBS

https://drive.google.com/file/d/1UrQAhRiw_Lmywb_7RyHGxfBGRpv4pQVq/view?usp=sharing