Uczniowskie Mini Projekty Badawcze

19 maja odbyła się gala wręczenia nagród uczniom, którzy wyróżnili się w prowadzonym od października w mini projektach badawczych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 2 zawodach Kucharz i Technik Geodeta, oba zespoły zajęły wysokie miejsca.

Kucharze – tegoroczni maturzyści w składzie: Adam Górny, Paula Smok oraz Kinga Tomczyszyn

bronili pomysłu na stworzenie spółdzielni pracy i zajęli III miejsce, natomiast praca pisemna została przez ekspertów oceniona najwyżej. Uczniowie otrzymali zaproszenia na spotkania i warsztaty na macierzystych uczelniach ekspertów.
Geodeci – również maturzyści w składzie Krzysztof Sadło i Dominik Lewiński przedstawili sposób wykorzystania danych z pomiarów satelitarnych w meteorologii. Zajmując soją pracą II miejsce w zawodach budowlanych. Co ważne pracą naszych uczniów zainteresował się wykładowca Politechniki Wrocławskie a zarazem ekspert w konkursie, zapraszając chłopców na warsztaty.