Udany udział naszej szkoły w Mojej Małej Ojczyźnie

26 lutego, w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna, uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii w Muzeum Karkonoskim – „Od ziarenka do materiału”. Po zajęciach, które dla nas przeprowadzono, odbył się konkurs na kreację z materiałów z recyclingu. Zabawa była świetna, przez dwie godziny nasze koleżanki zaprojektowały i przygotowały suknię z kolorowych worków na śmieci, z gorsetem z folii aluminiowej. Sonia – nasza modelka – miała także fantastyczną w swoim kształcie torebkę… – rolkę papieru toaletowego. Po dwugodzinnej pracy odbył się pokaz mody, a następnie jury, złożone z przedstawicieli Muzeum Karkonoskiego, zebrało się na obrady. Przyznano trzy wyróżnienia – pierwsze otrzymała drużyna z „Elektronika” – gratulacje! My DRUGIE!!! A trzecie koleżanki z „Mechanika” – również gratulujemy! Naszą szkołę reprezentowały: Sonia Figlewska z kl. III TŻ, Magda Salak Z IITW oraz Angelika Szulc z IITŻ. Kolejna działania w ramach projektu już 14 marca – będzie tożywa lekcja historii w Muzeum Karkonoskim, tym razem „Od minerału do szkła”, a następnie wyjazd do Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach oraz do Huty Leśnej w Szklarskiej Porębie.