„Wielkie wierszowanie” i II miejsce naszej uczennicy

11 kwietnia 2018 r. w Książnicy Karkonoskiej odbyło się  WIELKIE WIERSZOWANIE – 7. edycja konkursu „Młode Pióro” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz Otwarty Konkurs Jednego Wiersza „Złote Pióro 2018”. konkursy te od siedmiu lat organizowane są przez  Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literatów. W zmaganiach o „Młode Pióro” nasza uczennica Ania Davidson z klasy I T L/Ż zdobyła II miejsce za wiersz „Droga” – Aniu GRATULUJEMY!!! Po prezentacjach utworów uczestników konkursu odbyły się warsztaty literackie i spotkanie autorskie z gościem specjalnym – Aresem Chadzinikolau – poetą, kompozytorem, tłumaczem i wiceprezesem ZG Związku Literatów Polskich w Warszawie, który jest autorem ponad 30 książek poetyckich, eseistycznych, translatorskich, bajek i mitologii oraz przepięknych kompozycji muzycznych, których mogliśmy wysłuchać. W warsztatach oprócz Ani wzięły udział także Sonia Figlewska z kl. III TŻ oraz Ada Grzywacz z kl. IT L/Ż. Poniżej nagrodzony wiersz Ani:

,,Droga”

Światła latarni oświetlają mi drogę

I wskazują dokąd powinnam iść.

Ale co się stanie gdy

Pojawi się rozdroże?

Droga usłana różami czy śniegiem?

Pomożesz mi w wyborze?

Czy pozostawisz samej sobie?

Bo to nie jest łatwa droga,

Ani jedna, ani druga.

A co gdy wybiorę źle?

Naraz w głowie myśli tysiące

A ja stoję bezbronnie.

Anna Davidson