Wychowankowie Bursy Szkolnej na rzecz zwierzaków w potrzebie

Grupa wychowanków Bursy Szkolnej w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Bursy Mileną Gładysz odwiedziła Schronisko dla Małych Zwierząt, by przekazać 100 kg suchej karmy, która w ramach akcji „Paczka dla zwierzaczka” została zebrana wśród wychowanków Bursy.

– Co rok wspomagamy tak schronisko. Wśród naszych wychowanków są uczniowie Technikum Weterynaryjnego w ZSPUiBS w Jeleniej Górze, którzy w ramach zajęć szkolnych ale także z potrzeby serca, często odwiedzają schronisko i mają tu swoich pupili – mówi wychowawca i koordynator akcji Marzena Koziara-Wyrostek. – To oni byli siłą napędową akcji. Dzisiaj przyjechali do schroniska wychowankowie, którzy wcześniej nie mieli okazji być w takim miejscu. – Wizyta w schronisku była bardzo wzruszająca. Gdybyśmy mogli, zabralibyśmy wszystkie zwierzaki do swoich pokoi w bursie. Mamy nadzieję, że zebrana przez nas karma choć trochę zaspokoi potrzeby schroniska, a my obiecujemy częściej je odwiedzać – powiedziała przewodnicząca MRB Milena Gładysz.