Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

 No i nadszedł czas rzewnego pożegnania! Akademię z okazji zakończenia roku szkolnego klas czwartych uświetniła swoją obecnością pani Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry. W sali gimnastycznej ZSPUiBS zebrali się nasi drodzy uczniowie i ich rodzice, na czele z dyrekcją i pracownikami szkoły.

   Były to chwile pełne wzruszeń i refleksji, tym bardziej, że żegnała się z nami sama Pani Dyrektor Helena Kasperczyk, odchodząca we wrześniu na emeryturę i tak samo pożegnaliśmy panią Elżbietę Ceratowską. „Trzeba zejść ze sceny niepokonanym” – brzmiały  słowa Pani Dyrektor wręczającej kwiaty pani Eli Ceratowskiej.

   „Lećcie jak orły wysoko” – słowami piosenki zwróciła się do swojej klasy pani Krystyna Jaskulska – Tomala życząc im realizacji pełni człowieczeństwa.
   „Kochane Dzieci … ! Dziękuję Wam za cztery lata przygody, czasami pełnej akcji, a czasami będącej thrillerem psychologicznym …”  – tak żegnała się ze swoją klasą pani Elżbieta Ceratowska. „Daliśmy radę!”
      Pani Jolanta Góral podziękowała klasie za wspaniałe spędzone cztery lata – „Cały czas uczę się od młodych ludzi. Dziękuję Wam za to! Pamiętajcie, że zawsze tu dla Was będę”.
  Podziękowaniom nie było końca! Tak jak i łzom! Dodatkowych emocji dostarczyło nam śpiewanie piosenek pożegnalnych przez klasy maturalne.
   Po chwilach wzruszeń przyszła pora na rozweselenie – kabaret „Dyktando” w wykonaniu uczniów klas 3 TWŻ i 3 TL był znakomity!
   Organizatorki apelu serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w apel uczniom – „Jesteście nieocenieni!” oraz kolegom i koleżankom, którzy nie odmawiali pomocy.