Planujesz rozpocząć naukę w jednej z jeleniogórskich szkół?

Mieszkasz na stałe poza Jelenią Górą?

Dobrze trafiłeś!

To miejsce jest stworzone dla Ciebie!!!

BURSA SZKOLNA

w Zespole Szkół

Przyrodniczo –Usługowych i Bursy Szkolnej

w Jeleniej Górze

ul. Leśna 5 Jelenia Góra

tel. 75 75 474 34

bursa @zspu.jgora.pl

Nasza bursa znajduje się w pobliżu szkół ponadpodstawowych:

– Zespołu Szkół Przyrodniczo- Usługowych

– Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych

-II LO im. C.K.Norwida.

Dogodny dojazd sprzyja także uczniom innych jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych.

Usytuowanie naszej placówki wśród zieleni w spokojnej uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplice. Sprzyja bezpośredniemu obcowaniu z przyrodą, co działa kojąco na naturę ludzką.

Od centrum Cieplic dzieli nas 3 min. jazdy samochodem lub 15 min. spacerem. W pobliżu (ok. 5 min. spacerem) znajduje się przystanek autobusowy MZK (Sołtysia Góra), co stwarza dobry dojazd do centrum Uzdrowiska i centrum Jeleniej Góry

Bursa Szkolna w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze jest publiczną koedukacyjną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych, którzy zdecydowali się na kontynuowanie nauki poza stałym miejscem swojego zamieszkania.

Pragniemy, by nasza placówka była przyjaznym, bezpiecznym miejscem zamieszkania dla młodzieży. Naszym wychowankom zapewniamy całodobową opiekę, wsparcie i pomoc wykwalifikowanej, doświadczonej i życzliwej kadry pedagogicznej. Zapewniamy dobre warunki do odpoczynku po zajęciach szkolnych i nauki, na co dowodem jest fakt, że wśród naszych wychowanków są zdobywcy stypendiów zawodowych , Ministra Edukacji Narodowej oraz uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce zdobywający świadectwa z czerwonym paskiem. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków poprzez ofertę różnorodnych zajęć rekreacyjno-rozrywkowych, sportowych, artystycznych oraz edukacyjno-profilaktyczne.

Umożliwiamy naszym wychowankom rozwój pasji i zainteresowań również poza placówką. Angażujemy naszych wychowanków w różnego rodzaju działalność społeczną i charytatywną współpracując w tym zakresie także ze środowiskiem lokalnym. W trosce o dobrostan psychiczny i dobrą atmosferę wśród podopiecznych staramy się integrować społeczność bursową poprzez organizowanie imprez rozrywkowych i celebrowanie uroczystości i tradycji bursy. W naszej codziennej pracy ogromny nacisk kładziemy na dobrostan psychiczny naszych podopiecznych dlatego wciąż doskonalimy nasz warsztat pracy w zakresie udzielania wsparcia emocjonalnego.

Poprzez systematyczny rozwój samorządności wychowankowie mają możliwość kształtowania umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów związanych z życiem w społeczności bursy i odpowiedzialnego przygotowania do samodzielności, aktywności, kreatywności, do rozumienia siebie i otaczającego świata.

Stałym elementem pracy wychowawczej jest współpraca z rodzicami a także ze szkołami, do których uczęszczają wychowankowie, z pedagogami i wychowawcami klas, co pozwala na zorientowanie się w sytuacji szkolnej wychowanków oraz na ujednolicenie oddziaływań wychowawczych i edukacyjnych. Dzięki temu możemy wdrażać działania wspierające. polegające na organizowaniu pomocy koleżeńskiej i indywidualnej pracy  z wychowankiem.

Codzienna praca z młodzieżą prowadzona jest w grupach wychowawczych. Opieka realizowana jest całodobowo i całotygodniowo z wyjątkiem zaplanowanych, i wcześniej ogłoszonych tzw. „weekendów wyjazdowych” przypadających średnio co drugi tydzień.

Dla zapewnienia lepszego poczucia bezpieczeństwa wychowanków nasza placówka wyposażona została w nowoczesny system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.


W dni nauki szkolnej zapewniamy:

 • 107 miejsc w wygodnych pokojach 2, 3, 4 osobowych z dostępem do WI-FI;

 • właściwe warunki sanitarno-higieniczne (łazienki na każdym piętrze);

 • całodzienne wyżywienie – 3 posiłki dziennie – zbilansowane i wykonane z dobrej jakości produktów, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami;

 • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej;

 • możliwość pozostania w placówce na weekendy zgodnie z zaplanowanym harmonogramem;

 • dobre warunki do nauki i odpoczynku

 • możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

  W Bursie młodzież może korzystać z :

  • biblioteki

  • świetlicy z telewizorem

  • tenisa stołowego

  • boiska do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej

  • sali gimnastycznej na zorganizowane zajęcia

  • aneksu kuchennego do samodzielnego przygotowywania posiłków,

  • pokoju do nauki własnej

  • sali plastycznej ze sztalugami

  JAK DO NAS DOJECHAĆ?

  Przystanek autobusowy – Sołtysia Góra lub Marcinkowskiego:

  autobusy komunikacji miejskiej MZK: nr 2, 4, 6, 7, 9, 15, 17, 23, 26

  autobusy PKS : z kierunku Karpacz – Jelenia Góra

Serdecznie zapraszamy !

Tu każdy czuje się jak w domu.