CHARYTATYWNIE DLA OŚLEJ DOLINKI

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę karmy i wszelkich potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Farmy Fundacji Ośla Dolina.

Dlaczego pomagamy Fundacji? Bo tworzą ją ludzie z pasją pomagania innym i ogromnych sercach dla zwierząt – certyfikowanymi onoterapeutami i tyflopedagogami – pracujący z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, szczególnie z niewidomymi i słabowidzącymi. Początkowo planowali oni prowadzenie zajęć animaloterapii dla dzieci i osób dorosłych. Jednak losy potoczyły się inaczej. Nie mogąc pozostać obojętnymi na krzywdę zwierząt w najbliższym otoczeniu stworzyli ostoję dla zranionych, porzuconych i skazanych na śmierć zwierzaków. Obecnie pod opieką fundacji znajdują się : dwa kuce, konia, dwa osły, dwa psy, szesnaście kotów, osiem kóz, świnkę getyńską. Docelowo azyl dla skrzywdzonych zwierząt w Oślej Dolinie ma też pełnić rolę Farmy Animaloterapii. Marzeniem opiekunów jest, żeby kolejne odratowane zwierzęta mogły pomagać dzieciom i osobom dorosłym z różnymi dysfunkcjami, na których kontakt z pozostającymi pod opieką zwierzętami będzie miał dobroczynny wpływ.

Dzięki wielkim sercom społeczności szkolnej już dwukrotnie odwiedziliśmy Farmę w celu przekazania rzeczy dla podopiecznych Fundacji. Oprócz poczęstowania smakołykami nie mogło obyć się bez wymiziania kłapouchych.
Na tym oczywiście nie kończymy, akcja trwa cały czas więc Prosimy o dalsze wsparcie! Artykuły można składować w holu szkoły.