KLASA 4 TWP NA ZAJĘCIACH W ARESZCIE ŚLEDCZYM

We wtorek 13 czerwca uczniowie kl.4TWP pod opieką Pani Dyrektor i Pani Pedagog wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjno-prozawodowych,które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze, który realizuje Ogólnopolski program edukacyjny „W SŁUŻBIE PRAWU”👮.Funkcjonariusze jeleniogórskiej jednostki skupiają się na edukacji prawnej młodzieży z naciskiem na prewencję przestępczości.W czasie takich spotkań uczniowie mają okazję poznać źródła i funkcje prawa karnego oraz zasady odpowiedzialności za popełnione czyny zabronione. Ponadto zostają zapoznani z ogólnymi zasadami dotyczącymi odbywania kary pozbawienia wolności oraz wykonywania tymczasowego aresztowania. Funkcjonariusze mają możliwość przedstawić młodzieży specyfikę służby w formacji oraz warunki pracy. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda AŚ od środka.