Konkurs TRADYCYJNY SAD

Nasi uczniowie z klas Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Leśnego wezmą udział w ogólnopolskim konkursie pn. „Tradycyjny sad” organizowanym przez Fundacje BOŚ. Konkurs jest podzielony na dwa etapy: w pierwszym zdobywa się wiedze potrzebną do założenia minisadu, a w drugim wykorzystuję w praktyce zdobyte informacje. Uczestników konkursu czeka spotkanie z sadownikami, którzy opowiedzą o starych odmianach drzew owocowych oraz z leśnikiem, który wyjaśni znaczenie drzew owocujących dla zwierząt leśnych i polnych od małych owadów do dużych ssaków- drzewa owocujące rosnące w naturalnym środowisku nazywane są biocenotycznymi. Dodatkowo uczestnicy Konkursu uporządkują stary sad nieopodal Szkoły. Ze wszystkich działań, w pierwszym i drugim etapie, zostaną sporządzone relacje w postaci zdjęć i kroniki. Opiekunem Zespołu Konkursowego jest p. Bogumiła Chabowska-Dąbek.