MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

21 marca, w pierwszy dzień wiosny maturzyści z Diecezji Legnickiej zdobyli Jasną Górę. Blisko 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych spotkało się w Częstochowie na dorocznej pielgrzymce maturzystów. Wśród nich była również grupa uczniów z naszej szkoły wraz z ks. Łukaszem.

W kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyliśmy we Mszy świętej, której przewodniczył biskup senior Stefan Cichy. Maturzyści, jak sami podkreślają przyjechali, by w duchowej stolicy Polski zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślnie zdaną maturę i dostanie się na wymarzone studia. Wielu młodych ludzi, dzięki tej pielgrzymce, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę.

Po Mszy świętej była okazja do indywidualnego lub grupowego zwiedzania, a o godz. 14.30 na Wałach Jasnogórskich odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej.