OBWIESZCZENIE W SPRAWIE PRZEPROWADZENIA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2024 R.

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2005 roku na terenie miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Karkonoskiego odbywać się będzie w Starostwie Powiatowym przy ul. Podchorążych 15 (III piętro) w terminie od dnia 1 marca do dnia 5 kwietnia 2024 r.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają również mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i wydanie zaświadczenia. Kwalifikacja wojskowa jest standardową procedurą, odbywającą się co roku. Dlatego nie należy mylić wezwania do osobistego stawienia się do kwalifikacji wojskowej jako poboru do wojska.

wszelkich informacji w tej sprawie udziela Wydział Obsługi Klienta UM Jelenia Góra z siedzibą przy ul. Ptasiej 6A – I piętro, pokój 104, tel 75 75 49 873 lub 75 75 49 874