Zimowa szkoła języka polskiego dla gości z Ukrainy 2018

W ramach programu „Zimowa szkoła języka polskiego dla gości z Ukrainy 2018” – 7 lutego 2018 odbyły się w naszej szkole lekcje otwarte dla studentów z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego, uczelni, z którą współpracuje Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu filia w Jeleniej Górze. Goście uczestniczyli w lekcjach języka polskiego prowadzonych przez p. Marzenę Owsianą – Czepiel – tematem zajęć w klasie I TW była poezja Horacego.

28.02.2018 w sali konferencyjnej ratusza odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji projektu, obecni byli organizatorzy – koordynatorka z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu p. Aneta Zielińska, Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego, Pan Paweł Domagała – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz przedstawiciele placówek biorących udział w przedsięwzięciu – w tym także dyrektor naszej placówki p. Paweł Dernoga oraz p. Marzena Owsiana-Czepiel. Organizatorzy projektu podsumowali działania, podziękowali uczestnikom i zapowiedzieli kontynuację działań, w których bardzo chętnie ponownie weźmiemy udział.